Його голос чути досі (Розмови з Анатолієм Дімаровим) / упорядники Є. Дімарова, С. Козак. — К.: Літ. Україна, 2014. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2014. — № 10)

Ця — номінально — збірка інтерв’ю класика нашої літератури фактично є розкішним модерним романом, романом-відкриттям, який читається на одному подиху. Адже створена неабияким майстром про неабияку людину та унікальні ситуації, що з них складалося її життя.

Книжку можна було б назвати «Дімаров про Дімарова». Утім, хтозна, чи сам би незабутній Анатолій Андрійович створив цю або подібну до неї літературну річ, — та, на щастя (читацьке), йшли й ішли до нього по інтерв’ю один за одним журналісти, письменники. І то висококласні.

Ось і склалася напрочуд цілісна оповідь, частини якої органічно доповнюють одна одну. Завдяки ініціаторам цього видання — для багатьох наступних поколінь збережено постать, у якої все з великої літери, адже Дімаров завжди буде дорогий нам як Громадянин, Письменник, Наставник, Товариш, Роботяга Духу, Українець… Усе це — в новій книжці, щедрій на яскраві думки й гострі емоції.


 

Стежте за нами: